Michelin Ankara Bayi

Michelin BFGoodrich Tigar Kormoran

ADRES

Yıldız Hilal Mh., 677. Sk. No:19

06550  Çankaya-Ankara


universallastik@gmail.com


03124426162

03123873151

05059886162

ADRES

Yıldız Hilal Mh., 676. Sk.  (Giriş 677.Cad) No:20, 06550  Çankaya-Ankara
universaleuromaster@gmail.com

03124426162

03124420661

03123873151

05059886162

Michelin Lastik Bayilik Michelin Lastikleri Ticaret A.Ş, Türk lastik pazarında otomobil, kamyonet, ağır vasıta, tarım, iş makinası ve forklift lastikleri dağıtımı yapmaktadır. Bilinirliğini, Türkiye pazarındaki uzun süreli varlığına (1936 yılından bu yana) ve ürünlerinin kalitesine borçlu olan Michelin, kendisine güvenen 300’ü aşkın bayi ağı sayesinde her geçen gün daha fazla sayıda kullanıcıya ulaşmaktadır.

Yenilik Michelin‘in vazgeçilmezidir. Bir yüzyıldan daha fazla bir süredir lider olmamızı sağlamaktadır. Michelin için başarı; 1950’li yıllarda ilk radyal lastiğin bulunması ile başlar ve on yıldan fazla bir süre öncesinde de ilk “yeşil lastiğin icadıyla günümüze uzanır. Günümüzde, gelecekteki otomobillerin tasarımının dönüştürülmesi için hazırlanan Michelin Active Wheel (Aktif Lastik) gibi teknolojilerle lider konumdayız. Yaratıcı yaklaşımımızda her zaman güvenlik, uzun ömür ve yakıt tasarrufundan asla ödün vermemek esas alınmıştır.

Michelin Ürettiği Lastikler

  1. Otomobil
  2. 4X4 / SUV
  3. Kamyonet / Karavan
  • Yüzyıldan daha uzun bir süredir yenilikte 1 numara: Lastik sektöründeki en büyük araştırma ve geliştirme bütçelerinden biriyle araştırma ve geliştirmeye 4000 kişi tahsis edilmiştir.
  • Avrupalı tüketiciler arasında 1 numara: Yaklaşık olarak üç müşteriden birisi MICHELIN markasını diğer bütün markalara tercih ettiğini beyan etmektedir(4).
  • Tüm kategorilerdeki motorsporlarında aynı anda 1 numara: Tüm kategorilerde birden tek marka şampiyonu (F1,WRC, Moto GP vb.).

Daha fazla hareketlilikten” “daha sürekli hareketliliğe
1885 yılında, André ve Edouard Michelin bir otomobile ilk lastikleri takarak yola çıktı. Bu andan itibaren, Michelin hareketlilik ile ilişkilendirilmiştir. Otomobil dünyası her zaman değişmektedir ve bununla birlikte sürücü beklentileri de değişmektedir. Amaç, sürekli yenilik sayesinde hep bir adım önde olmaktır.

Daha ödüllendirici bir yolculuk
Michelin olarak amacımız; her zaman her yolculukta elde edebileceğinizin en fazlasını elde etmenize yardım etmek olmuştur. Radyal lastiklerin icat edilmesinden kırmızı ve yeşil seyahat rehberlerimize kadar insanlara otomobilleriyle yaptıkları seyahatin her aşamasında yol gösterdik ve ilham verdik.

Geçmişten günümüze
Geçmişten bugüne çevreye daha fazla saygı gösterilmesi ve enerji tasarrufu için herkes seferber olmaktadır. Bu da, hareketliliğin geleceğinin sürdürülebilir bir şekilde biçimlendirilmesi için fazladan çaba sarfedilmesi anlamına gelmektedir.

Dünyanın ilk enerji tasarrufu sağlayan lastiği
1992 yılına kadar dayanan bir geçmişte dahi, silika kauçuk bileşeniyle birleştirerek dünyanın ilk enerji tasarrufu sağlayan lastiği piyasaya sürdük, yakıt tüketiminin kayda değer bir şekilde azalmasına katkıda bulunduk. Avrupa’daki bütün otomobillere Green MICHELIN ENERGY™ Saver lastikleri takılmış olsaydı, her yıl yaklaşık olarak üç milyar litre yakıt tasarrufu yapabilirdik (100, 000 yakıt tankerine eşit). 1992 yılından buyana dünya çapında takılan Michelin yakıt tasarrufu sağlayan yeşil lastiklerin aşağıdaki tasarruflara olanak sağladığını tahmin ediyoruz.

12 milyar litre yakıt ve 30 milyon ton CO2
En güncel sonuçları öğrenmek için www.michelin-green-meter.com adresine gidiniz.

Harekete geçme zamanı
Şimdi sürdürülebilir yol hareketliliğine odaklanma fırsatını yakalama zamanı. Daha iyi hareketlilik ve çevre ile ilgili uzun vadeli mücadelelerin öngörülmesi zamanı. Ve ödün vermeksizin yenilik yapma zamanı. Bunu başarmamıza yardımcı olması için lastik sektöründe en büyük Ar-Ge bütçelerinden biri ile 4 000 güçlü kişiden oluşan araştırma ve geliştirme takımı tahsis edilmiştir.

Grubun başlangıç noktası olan 1889 yılından bu yana, Michelin hareketlilikte güç sağlamış ve güç sağlamaya devam etmektedir. Bugün, amacımız açıktır: hareket halindeyken hareket özgürlüğünü, güvenliği, verimi ve sürüş keyfini sürekli arttırarak malların ve insanların hareketliliğinde ilerleme kaydedilmesine sürdürülebilir bir katkı sağlamak.